Kur’an’ın Olmayan Mucizeleri: Deniz Sularının Karışmaması ve Cebelitarık Mucizesi(!)

Standart

Bir diğer zorlama mucizemiz; deniz sularının birbirine kesinlikle karışmadığı ve bunu Kur’an’ın 1400 sene önceden bildirmesidir. Tabiki her zaman olduğu gibi bu bilgiyi modern bilim daha yeni keşfetmiş, ama kur’an bunu 1400 sene önceden vermiş. Mucizenin ayrıntılarına Kur’an’daki dayanak noktasına göz atalım ve mucize var mı, yok mu hep birlikte analiz edelim:

‘(Suları acı ve tatlı olan) iki denizi salıvermiştir; birbirine kavuşuyorlar’(Rahman Suresi 19. ayet)
‘ (Fakat) aralarında bir engel vardır, birbirine geçip karışmıyorlar.’ (Rahman Suresi 20. ayet)

Başka bir ayette şöyle demektedir;

‘ O, birinin suyu lezzetli ve tatlı, diğerininki tuzlu ve acı olan iki denizi salıverip aralarına da görünmez bir perde ve karışmalarını önleyici bir engel koyandır.’(Furkan Suresi,53.ayet)


(Not: Ayetler diyanet’in sitesinden alınmıştır.)

İddia’ya göre modern bilim yakın bir zamanda farklı denizlerin sularının birbirinine karışmadığını keşfetmiş. Hatta bazıları bu mucizeyi abartıp keşfeden kişinin(Jacques Cousteau) bu keşiften sonra müslüman olduğunu iddia ediyorlar.
Bu müslümanlar gerçekten beni şaşırtıyor. Yanlış anlaşılmasın Kur’an’dan mucize çıkartmak için bilimsel bilgileri çarpıtan, insanları kandıran bu sahtekarlardan söz ediyorum.
Öncelikle jacques Cousteau müslüman değildir ve müslüman olduğuna dair elimizde öyle bir bilgi yok. Müslümanlar kendisini pek yakından tanıdıkları için olsa gerek kaynaksız sallıyorlar. Buyurun bakın:
http://tr.wikipedia.org/wiki/Jacques-Yves_Cousteau
Şimdi iki farklı denizin sularının birbirine karışıp karışmadığına bakalım:
Aynı cins iki sıvı(Türdeş) fizik yasaları gereğince birbirlerine karışmak zorundadır. İster tuzlu,ister tuzsuz olsun karışmak zorundadır. (bkz. karışımlar ve karışımın özkütlesi) Bu konuyu ilkokulda fen bilgisi derslerinde bile verilmektedir, ama sanırım mucizeperestler bu konuda ya sahtekarlık yapıyor ya da bu konu hakkında bilgileri yok. Büyük ihtimalle fen bilgisi ve fizik konularında kötüler.
Deniz sularının birbirlerine karışmadığını ‘yüzey gerilimi’ denilen kanunla alakalı olduğunu da iddia ediyorlar. Evet fizikte ‘yüzey gerilimi’ denilen bir kanun vardır, ama bahsettikleri konuyla alakası yoktur. Sıvıların arasındaki perde felanda değildir.
Yüzey gerilimi, fizikokimyada bir sıvının yüzey katmanının esnek bir tabakaya benzer özellikler göstermesinden kaynaklanan etkiye verilen addır. Bu etki böceklerin su üzerinde yürümesine olanak verir.
Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Y<<>>C3<<>>BCzey_gerilimi

Aynı türden olan iki sıvının fizik kanunları gereğince birbirlerine karışmak zorunda olduğunu ve bir ortamala yoğunluğa sahip olması gerektiğini söyledim. Peki bu konuda kaynağım nedir? Şimdi kaynağımı vereceğim;
Bu konuyla cebelitarık boğazı arasında da bağlantı kurduklarından dolayı her ikisinide kapsayacak bir kaynak veriyorum. Üstelik Tübitak’tan ve Türkçe
http://www.biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz/index.php?kategori_id=11&soru_id=1545
Demek ki neymiş:
İki aynı türden sıvı birbirlerine karışıyormuş(Karışmak zorundaymış) ve Allah’ın kitabı bu konuda yanılıyormuş.

Gelelim Kur’an’ın bu konu hakkında diğer bir yanılgısına/Yanlışına:

İkinci bir yanlış ise;  Kur’an’ın ilgili ayetinin kullandığı ‘suları tatlı ve acı olan iki deniz’ tabiri.
Genel olarak herkes tarafından bilinen bir olgudur aslında, ama Allah bilmiyor sanırım. Denizin suları tatlı olmaz, tuzludur. Hatta deniz sularından içme suyu elde etmek çok masraflıdır. Çünkü tuzlu sudur.
Kaynak: http://tr.wikipedia.org/wiki/Deniz
Sonuç olarak:
1- Allah tarafından indirildiği/vahy edildiği söylenen Kur’an’da bilimsel bir yanlış bilgi vardır.Deniz sularının karışmaması. Ama müslümanlar bunu insanlara mucize gibi lanse etmektedir. Sanırım yanlışlığının farkında vardıklarından dolayı böyle bir sahtekarlığa gidiyor birileri. (Kur’an’ın mucizelerinin altında nedense hep bilimsel bilgilerle çelişen ifadeler olduğundan dolayı, belkide bunların farkedilmemesi için mucize diye insanları kandırıyorda olabilirler. Çünkü baktığımız her Kur’an mucizesi nedense, bi şekilde bilimle çelişiyor. Bu bahsettiğim konu için 3. maddeye bakabilirsiniz.)
2- Kur’an’da 2. yanlış bir bilgi vardır. (Denizin sularının tatlı olması). Deniz suları tuzludur. Allah denizleri yaratıyor, ama deniz hakkında en cahil insan kadar bilgisi yok yahu!(?)
3- Kur’an’da bilim’e ters bir yığın bilgi bulunmaktadır ve ne tuhaftır ki bu bilgilerin hepside mucize diye insanlara gösterliyor.Uyanın arkadaşlar. Mucize var dediğiniz kitaptaki tüm mucizeler uydurmadır, hepsi bilime ters bilgilerdir.
4- Sonuç itibariyle, Kur’an’da ki ‘iki denizin sularının birbirine karışmaması’ mucize olamamakla birlikte, yanlış bir bilgidir.


Ayrıca, Şüpheci Meleğin blogundan bu konuyla ilgili yazılmış, daha ayrıntılı ve farklı bir yazıyı da okuyabilirsiniz:

http://suphecimelek.wordpress.com/2009/10/20/kurandaki-bilimsel-mucizeler-iki-denizin-karismamasi/


-Okan-

Konuyla ilgili olarak, yukarda Tübitak’ın sitesinden vermiş olduğum kaynağı bir daha veriyorum, gözden kaçmış olabilir:

http://www.biltek.tubitak.gov.tr/merak_ettikleriniz/index.php?kategori_id=11&soru_id=1545

Reklamlar

Kur’an’ın Olmayan Mucizeleri: Deniz Sularının Karışmaması ve Cebelitarık Mucizesi(!)’ için 537 yanıt

 1. Enes

  Akdeniz ve Karadeniz tuzluluk oranı açısından aynı değildir buharlaşma sebebiyle ve enlem etkisiyle Karadeniz daha TATLIDIR ayrıca marmara deniziyle karadenizin de suları yoğunluk farkı nedeniyle birbirine karışmamaktadır Uzatmayacağım kuran anayasa niteliğinde bir kitaptır yani genel hükümleri içerir ve buna isaret eder tek tek şu şöyle bu böyle diye açıklamaz gerisini cahilliğine veriyorum.

 2. Jale Erdem

  Bu müslümanlar varya bu müslümanlar göt korkusu yanma korkusu ölüm korkusu var bu beyinsizlerde. götleri üç buçuk atıyor öteki dünya var cunku onlara göre burası sınav boş dünya. ölümlü olmayı yediremedikleri için iman ediyorlar. bugün ölümsüzlük ilacı çıksın ilk alacak olanlar götünü yırtanlar bu beyinsiz müslüman fakirler olacaktır. Çünkü bunlarda allah korkusu var. ne allah nereden türemiştir nereden gelir bilirler. ne “amin” kelimesi nerden gelir bilmezler. ne rab kelimesi kimlere denıyordu bılmezler. ne ezan hangı firavunun tanrısına yazdıgı şiir idi bilmezler. ne tek tanrılı donemlerın başlangıcını hiç bi bok bilmezler ama yaşayıp yaşamadığı bile olmayan hırsız bir arabın yazdıklarına tamah ederler. buhari ebu davut tirmizi muslim hepsi kitaplarında muhammedin türklere açıkça düşman oldugunu yazdıkları hatta onun bunu sözlerıyle de yazdıkları halde hala bu gerizekalı milletimin bi boktan çakmayan beyinsizleri kuranı baştacı yaparlar. kurandaki salak saçma ayetleri dunyanın en buyuk bilimsel kitabı olarak kabul ederler. kurandaki sırf bırbırını tekrar eden gereksız tekrarlı ayetleri cıkardıgınız 20-30 sayfalık bi kitaba dönüşür onuda bilmezler. neden bu tekrarların yapıldıgını bilmezler. arap dilinin mistik gucu karsısında hipnotizma olmuş et yığınları!

  • Gizem

   Ben Şok! 😀 Gerizekalı,en fazla 100 yıl.sonra sizin gibilere Şov başlasın.sizinle sidik yarıştırılmaz bırakalım herkes göreceği zamana kadar kendince atsın tutsun

  • hüsamettin

   sana cevap yazacaktım ama düşündümde buna değmeyeceğini anladım cehennemede müşteri lazım ama dimi

  • Zer

   Sen nesin maymuun. …Allah sana vücut denen atomlar ordusu vermiş. Yönetesin diye ama sen beynini bile idare edemiyorsun. Yazık olmuş vücudunun atomlarinina.yinede O büyük yaratıcı sen yaşayan diye atomlara göreviniz yapın diyor. Ama sen kulluk görevini yapamiyorsun.

 3. ismail

  Jale neden bu kadar çok düşük seviyeyle yaziyorsun. Kainatin yoktan var olduğu biliniyor artik. Yoktan var olma tasarim işidir birisi yapti demektir. Bu birisi Allahtir. Kainati düzenli olarak döndüren. Yerden insanlar için irmaklar var eden. Yemişler bitiren. Profesör geliyor okula, çok zor bir problem var elinde. Soruyor ögrencilere cevabi.hiç kimse yapamiyor. Kendisi yapiyor sonra siliyor. Diyorki şimdi yapabilecek olan varmi. Çocuklardan yine çit yok. Teker teker soruyor herkese herkes yok diyor. Profesor var diyor ve tekrar problemi hemde başka şekilde kendisi çozuyor. Bak bu işin çozumunun formulü bende. İnsanida Allah yaratmiş. Tekrar yaratacak daha bir süru formul vardir elinde. Anladiğim kadariyla Allahi sadece insanin uydurduğu boş bir sözden ibaret olarak görüyorsun. Ama kalbimizin üzerindede arapca Allah yaziyor.bunu nasil uyduracak insan. Kalbin üzerine kendisi nasil yazacak bunu. Allah yaratmis benim eserim demiş imzasini atmiş. DNA insanin yazilimi demek. Yazilim yazmakla olur. Yazanda Allahtir. Her şey Allahin delili.Amin dualarin sonunda söylenir. Misirlilarin eski tanrisi Amonun adından geldiği iddia edilir atelerce. Uç ile üç, ot ile öt, at ile it, az ile iz aynimidir sadece soylem benzerliği vardir oda öyle. Akeneton eski misir firavunu. M.ö. 1750 lerde yaşamiş. Allaha bugünkü müslümanlarin inandiği gibi doğru şekilde inaniyordu. Onun duasininda bugünki ezanla benzeşmesi normal.aklin yolu birdir. Hz. Muhammed 622 de medineyegöç edince devletleşmeye başladi müslümanlar. 630 da mekkeyi 631 de taifi aldilar. Türklerle arada arabistan çolleri, ırak ve devasa iran var. Peygamberimiz hangi türkü gördüde ne zaman düşman oldu. Salliyorsunuz bi tarafinizdan. Kurani kerim ayetlerinde benzeri atiflar ibret alinsin diye vardir. Almayan kendi bilir.
  Türk tarihinde yakup cemil vardir. İttihat ve terakkinin adamidir. Ama bir suru suça karişir. İttihatcilarin liderlerini öldurmekten bahseder. İstanbula çağirirlar bunu gelir. Talat paşa hakkinda idam hükmünü verir. 11 eylül 1916 da infaz için manga kurulur. Dikerler bunu askerlerin karşisina. Komutan ateş der. Askerler ateş etmez. Komutan tekrar bağirir ateş diye. Askerler silahi ateşlemez. Adam rezil olur. Yakup cemil askerlere dönerek askerler hazir olun der. Olurlar. Ateş der. Bütün silahlar patlar ve yakup cemil ölür. Sende iste ben böylesine cesurum diyorsun.
  Tamam atarlar seni cehenneme. Orada ölmek yok ama.. cesur cesur yanarsin vucudunun her zerresine doluşan lavlarla sonsuza kadar.. Bakalim cesaretin orada sana ne fayda sağlayacak.

 4. cehennemde nasil yaşanir

  Cehennemde insan yanar erir gider diyenlere insanin anne karnindaki halini misal verelim. Nefes almiyor ancak ölmüyor, su içinde duruyor boğulmuyor. Boğazdan gida almiyor ama açliktan ölmüyor. İnsanin doğduktan sonra bu şartlarda yaşayabilmesi imkansizdir. Yani bu demek oluyorki Allah istediği zaman insani ateş denizinin içindede yani cehennemdede yaşatir. Öl emrinin kaldirilmiş olmasi bunun için yeterlidir.

 5. islam düşmanina

  Jalenin .gözumuzden kaçan peygamberimize hirsiz arap demesi. Müslümanlar sana ne yaptida bu kadar duşmansin. Müşrikler muslumanlari mekkeden kovdular. Mallari mülkleride onlara kaldi. Kim başlatmiş hirsizliği. Butun herşeyleri muşriklerin elinde kalmiş. Bedir kuyularinin olduğu bölgedeki savaşla alacaklarinin sadece kuçuk bir bölümünü kurtarmişlar.
  O kadar çok hakaret etmişsinki senden çikartirdik bunun acisini. Dua et soyadini vermişsin. İyice rezil olma diye sokacağim laflardan vazgeçtim.
  O senin saydiklarini birileri sadece islam duşmani gizli din sahibi olduğu için uyduruyor.

 6. Hakan

  Yıllardan beri evrim e inanıp tek hücreli canlılardan türediğimizi savunup ateizmi seçtim.
  Kainat tesadüf eseri oluşmuştur diye.
  Şimdi ise bilim adamlarının buldukları uzaylı mağara motifleri uzaylı kalıntılarından bahsediyorlar..
  Şimdi ataizimden vaz geçip, bizi uzaylılar mı yaratmış dicez sırf Allah ı inkar etmek için?
  Çünkü uzaylıları araştıranlarda bilim adamı kafam iyice karıştı doğrusu 😦

 7. Mumin

  Oncelikle bu bilgilerin bilime ters düştüğünü yazan arkadaş bilim dünyasi kesiflerle doludur yani şu an bulunmuş bir bilgi ilerde farklı şekilde ortaya koyulbilir ki bunun geçmişte çok fazla örneği vardır… bu konuda araştırma yapan kaptan komşu denizlerin birbirlerine karismadigini aralarında bir perde olduğunu söylüyor bu bilgilerin kesfedilmesi günümüze çok yakın tarihler o tarihlerden önce bilim yokmuydu neden bulunamadi bunlar günümüzde bu bilim adamlarinin her söylediği şeyi kesinlikle doğru olarak kabul etmek yanlış çünkü bilim ilerleyecek ve bambaşka şeyler ortaya çıkacak belki buna ömrümüz yetmeyecek ama Kuranda hiçbir zaman yanlış bir şey yazamaz o bir beşer kelamı değildir o Allahın kelamidir bu yüzden Şaşmasi mümkün değildir ayrıca Kurandaki mucizeler başlığı altında incelenmiş birsürü şey vardır bakmak isterseniz instagram SayfaMDA yayinliyorum “___fisebilillah___ “

 8. cihan

  canim benim seninde dedigin gibi senin bilimin bunu aciklayamadigi icin celisiyor o kıt beynine bunu sok zwitgeist izletip sorgulayici opmayin acin kendi tarihinizi dininizi daha yakindan okuyun anlarsiniz zaten siz örumcek kafalisiniz bunuda unutmayin ayrica ekliyorum sizin gibi masonik deccal asigi tipler bildigim kadari ile parayla yazili kagit uzerinde bizzat papanun elinden cennet satan bir dine inaniyorsunuz ve muslumanligi kotuluyorsunuz siz sahtekarsinizz sahtekar misyonerler sizi defolun ülkemizden.

  • Çağla

   Ne papası ne kağıdı ne cenneti oğlum İNANMIYOR ADAM CENNETE CEHENNEME manyak mısın lan önce sitenin adının anlamını öğren

   • .fıkra

    -inanç dünyasıyla kafayı bozmuş arkadaşım bana bir bardak su getirirmisin
    – bir bardak su seni paklamaz banyoya girde guslünü al bahaneyle imanada gelirsin.
    ………
    çağla birbir arkasına yağdırıyyoruz delilleri yinede inanmak işinize gelmiyor öyle değilmi

 9. efe

  Her seyden once iLim gelir sonra bilim gelir. ALLAH .C.C Mahser gunnde snden bilim istemiyck iLim istiyecek kardes kurani kerimi nasl yalanlarsn sen ateist msn yoksa yahudi mi hristyan mi

 10. efe

  Allah c.c yalanlayanlar bana yemeden icmeden olmeyen bir varlik gosterin baklm gosteremezsnz cnku tek biri var o Da Allah c.c dur oda Gorunmezdir.

  La ilahe illallah ❤

 11. kizil yalanlar bitip tükenmiyor

  Dun 1 eylül dunya bariş günüymüş ateist sitelerden birisi Kurani Kerimin savaş ayetlerini alip koyarak islam bariş dini diyerek dalgasini geçmiş,
  1 eylül ne diye bariş günü. 1 eylül 1939 da yaklaşik 50 milyon insanin öldüğü ikinci dünya savaşi başladi diye. savaşi başlatan kim Alman lider hitler ile sovyet lider stalinin polonyaya saldirmalari. İkiside ateist. Hitler ayridan yahudileri ve sakatlari imha ediyordu. Stalin ise muhalif gördüğü yada topluma yarari olmadiğini düşündükleri milyonlari imha ediyordu. Habeşistan veArnavutluğa saldiran musolini ateist, mançuryayi işgal eden ve 1937 de çine saldiran hirohito ben tanriyim diyen bir ateist. Dünyayi kana bulayarak 50 milyon cana kiyanlar barişcı, peygamberimizin toplam savaşlarinda 500 ile 1000 arasinda insan ölmüş, peygamberimiz savaşci ve islam savaş dini.
  Müslümanlara her türlü oyunlari edip kaynaklarini çalanlari müslüman sömürgelerden topladiği askerleri yalanlarla müslüman ülkeleriyle savaştirarak kendileri kayip vermeden islam ülkelerini işgal edenleri toplu katliam yapanlari görmezden gelen bu kizil ate sitelerde asla utanma yoktur. Sermayelerinin ne olduğu ortadadir.

 12. islama ve peygamberimize kuduzca saldiranlara cevap

  Abdullah ç. diye birisi yazmiş bir suru zirva hepsine vaktim yok bazilarini aliyorum.
  kainatta 12 milyar gezegen var hepsi bu dunyadaki insan içinmi yaratildi demiş bir yerde.
  Oralardada muhtemelen en azindan bazilarinda insan gibi akilli canlilar vardir onlarda Allahin kuludur ve Allaha ibadet ederler
  Zirvalar çok ama bir yerde diyorki Adem ile havvadan geldiysek neden japonlar çinliler araplar almanlar vs var gibi bir soru var. Bu neden iran kedisi, siyam kedisi, ankara kedisi, van kedisi tüysüz kedi tekir kedi var demek gibi bir saçmalik.
  Başortusu için kildanmi tahrik olacağiz benzeri bir yazi yazmis, onu önemsemeyenler sahillerde nerelere kadar açiyorlar. İş sonradan kimisinde nerelere kadar gidiyor
  Cinler uyuşturucu kullananlarin gorduğu halusilasyon demiş. Defalarca açikladik ne olduğunu bilmeyene salak diyorlar artik.
  Birde peygamberimiz için muhammed baslarda fakirdi kadinlar kizlarla arasi iyi değildi o sebeple kendisinden 15 yaş buyuk birisiyle evlenmek zorunda kaldi demiş. Nisa 117 yi delil koymuş
  Nisa 117 Onlar Allahi birakip ancak dişilere tapiyorlar. Halbuki aslinda azgin bir şeytana tapmaktadirlar..
  Buradan hareket ile islami kadin düşmani gibi göstermiş.
  Peygamberimizin hz. Hatice ile yaşi ayniydi bunu delilleriyle koyduk. Hz. Fatma 604 doğumlu annesinden 49 yaş kücük olacak değil ya. 40 yaşinda evlenen kadin 6 çocuk yapamaz. Ayette kasit gayrimeşru ilişkilerdir. Birde dişiler diyor kadinlar demiyor, evlerine hayvan kapatanlara atif var ayette.
  Birileri zaten musluman değil muslumanlarin imanina süphe duşürmeye çalişiyorlar. Bazi kimseler anlaşilamasin kim olduklari diye kimliklerinde islam ibaresini kamuflaj amaçli taşiyor.

 13. Turgut Söğüt

  İnançlı arkadaşların bu siteyi ve adminini suçlamalarını anlamakta zorluk çekiyorum. Tekrar etmek gerekirse sitenin adı “Pozitif Ateizm” yani bu siteden ne gibi yazılar bekliyordunuz ki? Hadis falan mı anlatılıyor diye düşündünüz. Beğenmiyorsanız girmezsiniz. Hakaret etmek gibi bir lüksünüz yok. Sitedeki makaleler oldukça saygılı bir kalemle ele alınmış. Varsa mantıklı bir delil ve itirazınız onu paylaşırsınız. Saçma sapan hakaret ve küfürlerle bir yere varamazsınız.

  • İnanan Adam

   Oldukca saygılı kalem islam dini için kabul edilen peygambere hirsiz diye tabir etmek ise senin adli dengenden suphe duyuyorum ayrica tuhaftirki surekli kaynak veren yazarimiz konu 2 farkli tip suyun karismamasi idi(tuzlu ve tatli simdi her cumleden bir mucize ararsiniz siz belirteyimde).sen bir baslamissin iki suyun karismasi mumkunmudurden turklerden nefret ederdiye yok olum korkusuna sagdan soldan kaynaklar atip bir de haklilik beyan eden yazar 🙂 bana tum yazi boyunca aslinda konudan alakasiz şeyler okuttun ayrica vikipedi kaynagindada tatli su ile tuzlu suyun karismadigi nadide sulardandir benzeri bir ibare gecer aciklamasinda hani cok fazla bilgilisin ya nasil kacirirsin şaşırdım gelelim kör kütük dine baglanip bilimi reddetme dalgasına ey bilgi suyundan kana kana içmiş yazarlar siz tarihi hangi gozle okudunuzli bu ithamda bulundunuz tarihi es geçtim siz eleştirdiğimiz şu din kitabını bir acip adam gibi okuyalim(simdi burdanda kadin erkek ayrımcılığı yapmayın aman:D) demedinizmi.bilime karşı dediginiz kitap bilime teşvik eden bir din kitabıdır zaten tarihin biraz iyi olsa islam dininin bilime faydasini müslüman ilim insanlarını araştırıp anlarsınız simdi icinizden simdiye bakmak kelimesi geçiyorsa sizin gibi bilgi suyundan içen insanlar saolsun kendilerini hakli cikarcaklar ya her isi tersinden yazin okunan kitabi okudugu gibi uygulayanlar azaldi bazi manalar ters anlaşıldı oyleki hıristiyanların orta çağ akımına döndü olay ayrica bir ateist nasil imkansiz benzeri ifade kullanabilir şaşırdım senin varoluşun imkansiza dayaniyor he sen simdi dersin hala bana din uzerinden salliyor hayir kardeşim bilim sana bir enerji yoktan var vardon yok olamaz diyor fakat herzaman bir başlangıç olma kısmına bakiyoruz orda işler çelişiyor farkli hipotezler düşünceler ayrica yine yanilmayan bilim zamaninda atomu uzumlu kekle aciklayacak kadar kör ken atom alti parcaciklar daha yeni bulunrken karşıt maddeler yeni yeni ortaya cikarken senin bilimin zamaninda imkansiz diyordu bunlara fark ettinmi bilmem ama bilim imkansiz kelimesini kabul etmiyen bi alandır öyleki bu gün soylenen bir veri yarın tersi şeklinde beyan edilebilir ayrica bende turklerle karsilasmadan nasil nefret etti merak ediyorum ayrica basortusu sadece bize ozgu değildir diger dinlerdede mevcuttur ve bizim dinimiz diger dinleri reddetmez onlar yozlaşmaya uğradığı için bu dini gönderdik dusuncesi aktarılır gel gorki hiristiyanlarin 100 den fazla kitabi vardir adamlar 4 e kadar dusurmeye calismislar hirsiz tabirine gelince yazık demek lazım öyleki onu reddedenler bile onun adalatine inanarak hareket etmişler yeri geldiğinde he tarihin iyi olsa bilirdin denizi bilmemek kismi o kisimda k.bakma aptal kardeşim senin düşünce şeklin o kadar aptalcaki kılı kırk yarmak senin gibi kör insanlar için soylenmis olmali he bu arada ben bilim insani olmak isteyen bir insanim muhendislik alanina ilgiliyim fakat öğrendiğim hiç bir bilgi bana dinimi sorgulatmadi din ve bilim birbirinden ayri ve birbirine bağlıdır sen kimi zaman dinine bagdastirirsin cunku birnin sagligi için yapilan bir arastirmaya dinin destek verdigini okuduysan bilirsin öyleki haram dediği besin leri dahi ölüm eşiğinde serbest kılar ve bazi dahiler yok sundan haram bundan haram der fakat haram derken net bir bilgi verilmez yani sundan dolayi haramdir haram dedik yemeyin cunku bunlari yapior yazmiyor neyse konudan sapmayak bilm le baglamadaydik sen eger insan faydasina calisiyorsan bunu zaten engelliyen bir kelam yok ama sen gidipte atom bombasi yaparsan bu iyi bisi mi he gerci mucid yaptigina pismandir ki idolumdur kendisi 😀 sen ateist deilsin kardesim sen din sahibide deilsin senin kafan karışmış oyle karışmıştı sen kendini inandirma cabasina girmissin bunu ortmek için bizi inandirma çabasında ortusuyle kapatmissin kendini yazık cidden yazık çünkü bir insanin doğması bir mucizedir çünkü senin doğman için (sağlıklı)olan olasılık o kadar düşük olmasina karşın tam tersi hasta doğman daha düşük ve bilimin ters düştüğü 100 lerce konu varken açıklamadığı cunku o nu aciklamak demek tum ogretilenin yalan oldugu demek iken veya biz bir seyi eksik ogrettik demek iken adamlar araştırıyor yazar genellikle sen takıl kafana gore zerre umrumda deilsin fakat saygı kelimesi geçiyorsa uygula benim inancimi eleştir fakat hakaretle değil tarafsiz uygun bir dille eleştir o zaman bende sana saygi duyar daha nazik konuşurum fakat bu saygı hakeden konuş ma değil hadi sağlıcakla

    • karışsa da karışmasa da bedevi piçi bu hikayeyi arabistana ticaret için gelen denizcilerden ve tüccarlardan öğrenmiştir.
     bu olay muhammedden bin sene önce bile romalılar tarafından, venedikliler tarafından biliniyordu.
     ayrıca yazıcılar ekibinde de tarih ve coğrafya bilgisi iyi olan şairler vardır.
     bunlardan hristiyan kökenli bir tanesi, muhammedden kaçmış ve hristiyanlığa geri dönmüş ve aynen şunu söylemiştir
     “biz muhammede ne söyler ve ne yazarsak muhammed anca onu bilir, bizim dediğimizden ötesini bilmez”

     • şeytana cevap

      Yalancinin anasini cumle alem, ta ispanyadan kim gelecekte arabistan çollerine bunu söyleyecek. Devlet adami olmayan okuma yazmami biliyordu 2000 sene önce. Denizcilerden nasil öğrenecek. Akdenizden kizildenize geçişmi vardi. Afrikayi tamamen dolanabilen denizcimi vardi. Sirf gotverenlik sebebiyle inanmiyorsun. Normal ateler senin gibi yapmiyor. Yok muhammed benim dediğimden başkasini bilmezmiş. O dediğin şahista uydurma.
      Şimdi gelelim sitenin iddiasina. Denizler tuzlu olurmuş biri tatli biri tuzlu olmazmiş. Buyuk göllerin tamami ayni zamanda deniz olarak adlandirilir. Hazar denizi mesela. Lut golunun obur adi ölü denizdir. O civardaki başka bir gölde deniz olarak anilir. 1500 de portekizliler guney amerikaya gittiklerinde denizde olduklari halde suyun tatli olduğunu farkettiler. Çok şaşirdilar. Amazon nehrinin girişinde idiler. Ama asirlara suyu tatli deniz olarak bilindi o civar. Çunku amazon dunyanin en geniş nehridir. Okyanustan girişine gelenler nehirağzinda olduklarini anlamazlar.
      Kaldiki Kurani kerimde cebelitarik ismi yazmiyor. Bu olayi 1970 lerin sonunda fransiz denizci kaptan kusto buldu. Daha evvel bilinmiyordu.
      Kurani kerimdeki ifade genele hitap eder. Buyuk okyanusla hint okyanusunun kesiştikleri yerdede iki denizin suyu birbirine karişmaz. Buyuk okyanusun suyu hint okyanusundan yarim metre daha yuksektedir. Bunu hangi avrupali yazdi. Avrupalilar daha akdenizden oteye gidememişti o donem. Sana kaç yuz delil konmuş adilikten yapiyorsun. Edebinle yazmayan onun bunun çocuğudur.

 14. Cıhan

  Herşeyi Insanoğlunun mınıcık beyınlerıyle koyduğu, bulduğu bılımle açıklamaya çalışan sayın arkadaşım Allah C.C. Nin ilminin yanında seninki hiçbşeydır zaman mekan deniz bilim fizik kimya yerçekimi şu bu gıbı terımler ınsanoğlunun o mınıcık beynıyle bulduğu kavramlardır dolayısıyla algılayabıldığı şeylerde kendı kuş beynı kadar sen eğer Allah C.C. İlmini kendi bilimsel terimlerinle açıklamaya kalkarsan ancak şeytanın maskarısı olur iman nimetinden nemalanamassın şeytana yandaşlık yapmak yerine az tefekkuru dene derim emin ol ki arayan gerçekten Allaha ulaşır aramayan da herşeye küçük kuş beyniyle bir kulp takar sonu da husran olur.ılk önce bu dunyaya gelmende kı amacı anlamaya çalış derım ve ona göre yaşa ölum anında gözdekı ve kalptekı perde kalkar ozaman herşeyı görur ınsan ama çok geç olur Allah C.C.hıdayetversın ınşaallah

 15. ilahi adalet

  enver paşa cephede savaşta yanlız başına bir teğmen buluyor çanakkale yada sarıkamişta. askerlerin nerede diyor. Kimi şehit kimi kaçmiş yanlız kalmış. vurun bunu öldürün diye emir veriyor. anlatıyor durumu teğmen gözyaşlarıyla. divani harpte yargılayacak oluyor. enver paşa hemen öldürün diyor. on silahın namlusu doğruluyor üzerine gencecik teğmenin. ateş ve ölüm.
  enver paşa nasıl ölmüş ona bakalım. ortaasyada rus makinalı tüfeğinin üzerine elinde kılıç at üzerinde koşarken. onlarca mermi yağiyor üzerine. kendi yaşattığını yaşıyor. ilahi adaletmi ne dersiniz. herşey Allahın delili.

 16. kuran denen kitap bir bedevi piçinin 40 yaşından sonra götünden uydurduğu hikayelerin, ilki, geberdikten 7 yıl sonra olmak üzere, diğerleri ise her halife tarafından kendi versiyonlarının yazdırılıp kendilerinden öncekileri yokettirmesiyle oluşan ve en son osman tarafından yazdırılan versiyonun da tüm kopyalarının kayıp olduğu bir kitaptır.
  peki orijinali yok ise herkezin evinde bulunan bu milyonlarca kuran nereden çoğaltılmıştır?

 17. şeytana çanak tutmayin

  Bilimciler tavukmu yumurtadan çikti yumurtami tavuktan sorusunun cevabini veremedi binlerce yildir demiştik. Okudular herhalde yazimizi. Cevabi vermisler. Bu gunku sabah gazetesinde var. Önce yumurta olmuş tavuk yumurtadan çikmiş. Soyu tukenen uçabilen başka bir dinazor turunun yumurtasinin tavuğa donustuğu açiklanmiş. Peki kesinmi. Hayir haberde deniyor bu varsayim yani uydurma. Nasil kesin olsunki bilinen en eski tavuk yumurtasi fosili 190 milyon yillikmis. Bilimcilerde okadar çok şey uydurmaki Kurani kerimde ise kesin. O sebeple koydugumuz bilgilerle siteyi kilitledik, bazi cenabet şeytanlar alçak kufurlerle bizi siteden kaçirarak baskin gelmeye çalişiyorlar. Maalesef site yonetimide bu şeytanlara çanak tutuyor.

 18. ate cafe kustahliğina cevap

  Ateist cafe kendisine verdiğimiz kesin bilgilere inat mubarek miraç kandili olduğu halde islama en azili şekilde saldirmaya devam ediyor. Din akillara yapilan tecavuzmuş. Dinin tecavuzune uğramadan önce iran demiş ve ecnebiler gibi giyinen kadin resimlerini koymuş.
  Asil bunlarin beynine şeytanlar tecavuz etmiş, o sebeble akillarini kaybetmiş mecnunlar misali cenabet geziyorlar.

 19. Murat

  Er gec her nefis ölümü tatacak o zaman görün sen rahman ve rahim olan allahı lekum dinikum veliyedin

 20. Muslumanim sukur

  Gerizekali gerizekali konusmussun burda ahkam kesiyosun insanin akilli olmasi icin musluman olmasi gerek ama sen istesende o zekaya sahip olamazsin cunku senin gibi insanlari allah artik ilmindende mahrum birakmistir. Yani demem o ki sen hic o bos beynini boyle guzel seylerle yorma ye ic sic yat sonrada vaktin gelince olursun zaten. Sen istesende bu guzellikleri artik goremezsin cunku bu herkese nasip olmaz her kesin harsi degil bu zewklere ve ruhaniyetlere sahip olmak .

 21. SaintLeo

  Maymun bey bubyazfiklarina kendin inandın mı ki başkalarının inanmasını bekliyorsun. Ne yanı indi böyle mi avutuyorsunuz kendinizi. Ayrt ne diyor sen ne yazıyorsun bir kere ayeti kavra sonra çürütme çabasına git. Ayet kısaca 1400 sene önce fizik kimya nin olmadigi bir zamanda yazıldı. Senin yıkarsa saçmaladığını konuya 1400 sene öncesinden ışık tutmuş mu ona bak. İpini koparan at üst oluyor maymunuz diyor. Ulan neden başkaları inin inanışına karışıyorsunuz. Yaşayın gidin kendi aleminizde.

 22. .fıkra

  bu gün tv de dedi. gencin birisi günübirlik evlerden birisini kiralıyor öğrenci olan kız arkadaşıyla birlikte. uyuşturucu aldırmış kıza. belliki niyeti bozdu kızı harcayacak. kız anlıyor durumu. iffetini kaybetmemek için 3. kattan atlayıp ölüyor. vermemek için 100. kat olsa yine atlar. nasıl evlenecek nasıl insan içine çıkacak yoksa.
  kız yaralıyken hastaneye götürmüş genç onu. ölünce kaçıyor. sebep olan yapan gibidir. şimdi o fırlama cehenneme gideceğini bilmiyormu. bal gibide biliyor. Allah yok delilleri arayıp kendini kandıracak bundan sonra. inançsız sitelerde şeytanlık yapacak. Ben demiyorum yüce Allah diyor suçlulardan düşmanlar yarattık diye.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s