Kur’an’ın Olmayan Mucizeleri: Dağların Hareket Etmesi Mucizesi(!)

Standart

Bir diğer Kur’an mucizemiz; dağların hareket ettiği ve Kur’an’da bunun 1400 sene öncesinden bildirilmesi. Tabiki vazgeçilmez cümlemiz bilimin bunu yakın bir zamanda keşfetmiş olması.
Gelelim mucizenin ayrıntılarına ve Kur’an’daki ilgili ayetine;

Dağları görürsün, onları hareketsiz sanırsın. Halbuki onlar bulutların geçişi gibi hareket ederler. Bunu, her şeyi sağlam ve yerli yerince yapan Allah yapmıştır. Şüphesiz O yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.’(Neml Suresi,88.Ayet)

(Not: Ayet diyanetin sitesinden alınmıştır.)


Bu ayette ki ‘dağların hareket etmesi’ ifadesinden yola çıkıp bilimin yakın zamanlarda keşfetmiş olduğu kıtaların hareket etmesi ve ‘levha teknoniği kuramına bağlarlar.

İlk önce ‘Levha Tektoniği’ nedir,ne değildir onun hakkında bilgi veriyim:

Levha tektoniği, Litosfer’in yapısını ve bu yapının değişimini inceliyen jeoloji dalıdır diyebiliriz. ’Kıtaların kayması’ kuramının gelişmesi sonucu oluşmuştur.

Kurama göre başlangıçta ‘pangea’ denilen tek bir kıta vardı sonradan parçalarak ayrıldı ve ayrılma devam etti ve günümüzdeki kıtların şekli oluştu.

Şimdi dağların hareket etmesiyle ne alakası var yada yok onun üzerinde duralım:

Yukarıda bahsetmiş olduğum üzere ‘kıtaların kayması kuramı’ kıtalarla alakalıdır. Dağlar ile alakası yoktur. Dağların hareket ettiğini söylemez.

Ama müslümanlar şöyle düşünüyor:

Kıtalar hareket ediyor evet, ama dağlarda kıtaların üstünde olduğundan; dağlarda kıtalarla birlikte hareket etmekte, ondan dolayı bu bir kur’an mucizesidir.


Düşünceleri tamamen budur. Başka artısı eksisi dahi yoktur. Dağların kıtaların üstünde yer alması dolayısıyla, kıtalar hareket ettikçe dağlarında hareket ettiğini söylüyorlar. Belkide Kur’an’ın bir yanlışını örtme çabasıdır ki bence öyle!

Kur’an’a göre doğrudan dağlar hareket ediyor. Kıtaların hareket ettiğinden bahsetmiyor Kur’an. Dolayısıyla Kur’an’ın bir yanlışı ortaya çıkıyor. Tabi bunu müslümanlar tefsirler ve daha başka kıvırtma yollarıyla ört-bas etmek istiyorlar. Bana göre ki gerçek bu; mucizeperest müslümanların Kur’an’daki yanlış ve çelişkili bilgilerden mucize çıkartma amacıda budur.

Bir şeyin dolaylı ve doğrudan hareket etmesi farklıdır. Ben size; ’beni duruyor sanıyorsunuz oysaki ben topaç gibi dönmekteyim’ desem. Bu cümlemden ne anlarsınız ?

Bir mantık hatası vardır. Ben sabit olduğum halde döndüğümü iddia ediyorsam ve bu gerçeklerle yanlışlanıyor ve çelişiyorsa o halde benim iddiam yalandır/yanlıştır.

Ben size açıklama yapmasam ve birileri kalkıp desem ki;
O kişi öyle demek istemedi(nerden biliyorsa,avukatım ya), o aslında dünyanın döndüğünü ve o sebeple dolaylı olarak kendininde döndüğünü iddia ediyor dese ve aslında bu onun bilge olduguna bir mucizedir dese ne dersiniz?

Ben ne diyeceğinizi söyleyim;  ‘Eğer gerçekten bilge olsaydı, sen onun yerine ‘aslında öyle demek istiyorda,böyle demiş’ demezdin. Ayırca gerçekten bilge olsaydı; Dünya’nın döndüğünü doğrudan söyler bu sebeple bilimle çelişmezdi.’ Derdiniz.


Sonuç olarak:

1- O halde Allah Kur’an’da bilimle çelişen bir yanlış yapmış mıdır? Evet yapmıştır.

2- Peki Kur’an’ın bu iddiası bir mucize midir yoksa insanlar Kur’an’ın çelişkilerini görmesin diye onları uyutmak için yapılmış bir sahtekarlık mıdır? Evet öyledir.

3- Ortada bir mucize mi vardır yoksa Allah’ın sözlerinde bir tutarsızlık mı?
Elbette bir tutarsızlık vardır.

4- Peki neden halen müslümansın?
Ben cevap veriyim müslüman arkadaşlar yerine; din afyon olduğundan dolayı, Allah ’ın yerine düşünüyorlar. Allah aslında böyle demiş,ş öyle demek istemiş.
Apaçık bir kitap indirdiğini söyleyen bir tanrı, belirsizliğe yol açıyorsa ve indirdiği kitap tutarsızsa o halde öylesi , böylesi yoktur.


Sorgulamalısınız!

Konuyla ilgili kaynaklar:


Levha tektoniği konusunda türkçe wikipedia ; http://tr.wikipedia.org/wiki/Levha_hareketleri
http://www.cografya.gen.tr/egitim/fiziki/levha-tektonigi.htm
http://www.istanbul.edu.tr/yerkure/Jfzlev.htm , http://www.yerbilimleri.com/levha-tektonigi-kurami/

Kur’anda mucize YOKTUR,Kur’anda çelişki ve yanlış ÇOKTUR!

-Okan-

122 thoughts on “Kur’an’ın Olmayan Mucizeleri: Dağların Hareket Etmesi Mucizesi(!)

 1. hakkı

  kıtaların hareketi milyonlarca yıl süren bir olaydır binlerce yıl içinde cm ile ilerliyor ama bir tane akılsız dönüyorum ama siz anlamıyorsunuz diyor sen 1 dakika ile 1 milyar yılı bir mi tutuyorsun. dünyanın döndüğünü anlayabiliyor musun ama dünya dönüyor. senin gibiler yıllarca dünya düz, güneş dünyanın etrafında dönüyor dediler dünyanın döndüğünü anlayabiliyorlar mıydı? işte sende onlar gibisin. ömründe tefsir ilmi görmemişsin ve diyorsun ki Allah dağlar diyor ama kıtalar hareket ediyor 1400 yıl önce birine kıta desen anlar mı anlamaz bu sebeple Allah kıta yerine dağ diyor. ayrıca kuranın kendine öz bir anlatım biçimi vardır. Allah zariyat süresi 47. ayette ne diyor ”biz göğü kendi ellerimizle bina ettik muhakkak biz (onu) genişleticiyiz” diyor bu evrenin genişlemesi değil mi Allah burada uzay demiyor gök diyor 1400 yıl önce birisi uzayın ne olduğunu bilemez. Allah bu sebeple gök diyor biraz Kur’an’ın indiği zamandaki eğitim ve bilgi düzeyine bakarak yorum yapın. Allah ne güzel demiş ”Rabbinden sana indirilenin gerçek olduğunu bilen kimse, (onu bilemeyen) kör gibi olur mu? (Bunu) ancak akıl sahipleri anlar.” Şöyle bir şey de var Kur’an için uydurma diyorsunuz İncil de mi Zebur da mı tevrat ta mı hepsinin arasında 1000-500 yıl olamasına rağmen hepsi aynı şeyimi söyler hadi bunu da açıklayın akılsızlar japonlar demirden dandik bir robot yapıyor ve bir adım atsa alkışlıyorsunuz demirler kendi kendine mi bir araya gelerek adım atan bir robot oluyor bu yemek yemez kalbi atmaz sindirim yapmaz üremez tesadüfler sonucu olmuyorken müthiş düzendeki altın orana sahip insan vücudumu tesadüf olacak

 2. damn

  Biseyi savundugumdan digil ama inlar ediceksen tatmin edici olmalisin beni tatmin edemedin bu yazida . Oncelikle annemle telefonda konustum ve bana “yagmur yagiyor ” dedi gokyuzunden yagmur yagiyor diye belirtme luzumu duymadi . Hani kuranda dag diyor kara parcasi olarak kast etmis olabilir😀 Şoyleki dunya kesfedildikce yeni kelimeler olusmustur dedenin dedesinin dedesinin dedesi kita ne biliyomuydu acaba ? Ama dag nedir biliyordur . Annemde mesela yuz yil sonrada gokten yagmur yagiyo demicek “yagmur yagiyo ” ile yetincek . Uyuzluk yapma ve tatmin edici tezler koy ortaya :* haleluya

 3. Ayar

  İnkâr etmek kolayınıza geliyor ve üşenmeden delil ortaya koyabilmek için oradan buradan bilgi alıntılarıyla araya kendi fikirlerinizi harmanlayıp lâf kalabalığı yapıyorsunuz.Aslında attığınız konu başlıklarını ispatlayabilmiş te değilsiniz.Kâinat içinde bulunduğumuz dünyadan ibaret değil.Allah’tan bahsederken dünyanın Allah’ı denmiyor,”Alemlerin Rabbi olan Allah”deniyor.Dünya,Ay,Mars,Venüs,Güneş…vs.keşfedilmiş ve keşfedilmemiş o kadar irili ufaklı gezegenlerin bulunduğu ve harkulâde bir sistem içerisinde hareket eden sonsuz bir kâinatın elbette kendi kendine var olup,kendi kendine bu mükemmel sistemi var edip,bizlerin de tesadüfi bir şekilde bu sistemin bir parçası olarak kendi kendimize var olmamıza inanmanız,size saçma gelmiyorsa,nasıl bir çelişki içinde yaşadığınızın da farkında olmadığınızı gösterir.”Onlar,Allah’ı gereği gibi değerlendiremediler.Bütün yeryüzü,kıyamet günü O’nun avucundadır;gökler O’nun kudretiyle dürülmüş olacaktır.O,putperestlerin ortak koştuklarından yüce ve münezzehtir.”(39/67)

 4. Hakan

  Bu yazıyı yazanın Allah belasını versin Kuran-o Kerim yanlıştır yazmış Allah bildiği gibi yapsın

 5. celal

  çok kötü bir yazı bir ataistin bu kadar cahil olacagını düşünmemiştim fakat bu kadar cahilmiş :d Kısa ve net bu kadar insan Dargların mucizesi hakkında binlerce video çekiyor makale yayınlıyor bu ataistte kendine göre yorumluyor .BİRİ Kuran-ı Kerim okur iman eder digeri okur kafir olur çünkü adam daha ömründe islamı araştırmamış gelmiş konuşuyor kafasına göre yorumluyor:D

 6. ismail

  Birileri aslinda islami en az bizim kadar biliyor. Yanliz bizden farki islam düşmani olmalari. İslam bozulsun istiyorlar, cahil değiller inançlari başka turlu. O sebep ile islam yikilsin istiyor birileri. Karmaşa çelişki uydurup kafa kariştiriyorlar aptal avciliği yapiyorlar dini islamdan adam kopartmak adina.. Mucizeleri gormezden geliyorlar bilerek. Turkiyede ćok var boyle insan. Milyonu aşar sayilari. Dinsizlermi bence hayir varsa pekazi, inanclari başka. Asillari dönme pekçoğunun gizli din sahipleri yani.

 7. Cengiz

  Ancak bu kadar saptırılır. Sizin yaptığınız bu zorlama çürütme ile bazı cahil müslümanların araştırmadan yalan haberlere inanması kadar ironik😀

 8. ismail

  Cengiz asil cahil sizsiniz. Depremler tamda dunyaya kazilmiş kaziktir. Mesela 5000 metre yuksekliğindeki bir dağin yerin alt kismina çakili kesimi 50000 metreyi gecer. Buda deprem olduğu zaman yeryuzunun alacaği etkiyi azaltir. Mesela gebzenin kayalik bir tepe üzerinde kurulu bulunduğu bilinir. 1999 da gebzenin nufusu 420000 dir. 17 ağustos depremi olduğu sirada doğu marmarada toplam 17500 kişi hayatini kaybederken gebze bölgesinde hayatini kaybedenlerin sayisi sadece 45- 48 civarindadir. Bunlarda bu kapsamin dişindaki Daricadandir.
  Akarsular tamda yol bulmaya yarar. Eskiden şehir suyu şebekeleri olmadiği için evler yerleşim yerleri ( köyler) akarsu kenarlarina kurulurdu. Herhangi bir akarsuyu takip eden kimse mutlaka insanlarin yaşadiği bir köye ulaşirdi.

 9. ismail

  Giriş cumlesi dağlar depreme karşi korur. Çunku dunyaya çakilmiş kaziklardir.Kontrol etmeden yollayinca yanliş oluyor.

 10. Seni

  Onlarin kalplerinin arkasina bir set onune bir set cektik vr onlar gidayete gelmiyecekler. Burda ne diyorbiliyormusun dedikleimiz carpitacaklar ama dogru budur. Git ugur isılay ataistle sohbet yaz dinle adam gercek buyuk bi ataisken neler olmus adama da feyz alin orda dag kita toprak yani ayak basilan yer anlaminda sadece dağlari baz alma ve bizzat dunyanin dondugu bildiriyor ve eger ki dirket olarak soyleseydi dunyanin yuvarlak oldugunu sizin gibi kafirlerde dogru yolu bulacakti amac onu bulmaktir zaten direkt olarak sinavda hersey bildirilse sinavin bi anlami kalir mi ve incildede tevratdada degistirilmemis halleride kurana yakindir mucizeler birbiriyle celismez ve birbirinden farkli asiri mucizelerde bildirilmemistir eger ki eski kitablra bakip kitap yazilacak olsa niye aynisini yazsin kendide biseyler sallardi demi nede olsa iki denizin birlesmesi kanitlanmamis ve size bir soru soruyorum dunyanin altin orani kabeye denk duser bunu nasil aciklayacaksiniz bakalim kesin diyeceksin muhanmet onu biliyordu kesinnn

 11. Abdullah

  Basit düşün. Okuma yazma bilmeyen bir peygamber sence uydurmuş olsaydı o zamanın bilimden haberi olmayan insanlarının bunu inkar edebileceğini düşünerek böyle bir ayet söylermiydi. Kaldı ki peygamber sav. okuma yazma bilmezdi ki dağların sürüklendiğini nereden bilsin de uydursun. Okuma yazma bilmeyen bir insanın böyle şeyler aklına bile gelmez. Söyledikleri sözler basit ve dar kapsamlı olur. Filozofların dar düşünceleri gibi. Bu tür iddialı sözler Kur’ an ın beşer sözü değil Allah cc kelamı olduğunun açık bir kanıtıdır.

  Düşünsene okuma yazma bilmeyen insanlara dağlar sürükleniyor diyeceksin hem de yeni bir dine davet ederken sen olsan söyler misin gizler misin bi düşün. hani çok pozitif bilimden yanasınız ya. mantıklı bi düşün. Sence mal mülk elde etmek için mi insanlara dağlar sürükleniyor demiş olabilir. Oysa peyg. sav. açlıktan karnına taş bağlıyordu.

  Küfür için kendini zorlama. Gerçekten senin görmediğin ve bilmediğin pek çok şeyi biz müslümanlar görüyor ve şahit oluyoruz. Bunca mükemmel sistemi inkar edip de kur an ayetlerini kendince yorumlayarak kendine yazık etme.

 12. İsmail

  Bak kardeş tmm kuran bunu bilmesin kuranda biz yedi goğu ve yeri ona benzer yarattık yazıyı atmosferin 5 ana 2 ara katmanı var bu 1……..

  Kuranda uzayı biz yarattık biz genişleteceğiz.yazıyor.
  Bu 2…

  Güneş şu anda durmadan bir uzayda gidiyor (senin gibi cahiller bilmeyebilir) kuranda güneşinde kendisi için tespit edilen bir yere doğru akıp gitmektedir yazıyor
  Bu 3
  Hadi madem uydurma diyorsun sende uydur uyduran biliyorsan kuranda gibi bir sure hadi

  Vallahide billahide insanlar ve cinler birleşse şu kuranın benzerini getiremezler

 13. çocuk kurban edilmesi meselesi

  Bu arada bir meseleye daha açiklik getirelim.Hani ibrahim peygamber oğlu ismaili kurban edecekmiş. Bir melek koç getirmişkissasi varya. Erkek evlatlari kesilmesin diye gerçekleşmiş butun bunlar.
  Delinin birisi mesela çocuğunu kesiyor. Tanriya kurban ettim diyor kendi hesabinca. Peki gerçek nedir. Eski bir filmde gordüm 1970 lere doğru türkiyede 1940 yada 41 dogümlu birisi gerçekten kesmiş evladini. Kücücuk bir erkek çocuğunu. Polisler aliyor bunu. Mahkemesi görülüyor işin. Adam muthiş fakir. Işi gucu yok. Hakikatten deli. Ama tutarli konuşuyor. Delilerde genelde çeşitli hastaliklar olur kendidurumlarini bilirler. Kendi sonlarinida bilirler. Ben surunuyorum ölüp gideceğim bu çocuğunda kaderi benimki gibi ağir olacak. Öyle olmasin derler keserler çocuklarini. Bunu neden yaptiği sorulduğu zamanda Allaha kurban ettim diyerek kamufle ederler suçlarini. Filmini gordüğum adam 1974 affinda hapisten çikar çikmaz içi çürüdüğu için ölmüştü. Sonraki dönemlerdede benzeri bir haber yayinlandi gazetede. Biri çocuğumu keserek kurban ettim dedi.
  Hz. İbrahim çocuğunu kurban etmedi. O çocuk sebebiyle erkek çocuklarinin kurban edilmesini önledi. Sapla samani birbirinden ayiralim.

 14. cüneyt

  neden inanmadığın bir şeyle uraşıyorsun ki
  ize göre Tanrı olmamasına ragmen tüm öfkenizin Tanrı ise cahil Ateislersiniz…

 15. Paleontolog olarak konuya bir açıklama getirmek zorunda hissettim kendimi.
  Big Bang patlamasını duymuşsunuzdur. Yaklaşık 15 milyar yıl önce sıfır hacim ve sonsuz kütlenin patlamayla açılması ve büyümesi ile evren oluştu. Dünya ilk oluştuğunda tamamen okyanustu. Ne bir canlı ne bir kıta vardı. Okyanus tabanları birbirinin altına dalarak dağlar, yani kıtalar oluştu. Oluşan mikro kıtalar çarpışmayla tek bir kıtayı oluşturdu (Pangea). Daha sonra ise bu Pangea çeşitli bölgelerdeki açılmalarla yayılarak ayrıldı ve günümüzdeki kıtalar oluştu. Bundan yaklaşık 4 milyar yıl önce okyanuslarda hayat başladı. Buna ateistler cansız maddenin canlı maddeye evrimi der. Kur’an Enbiya 30’da bunu çok güzel anlatmış. (Enbiya 30: İnkâr edenler, göklerle yer bitişikken, bizim onları ayırdığımızı ve diri olan her şeyi sudan meydana getirdiğimizi görmediler mi? Hâlâ inanmayacaklar mı?).

  Rad 3 ve Neml 88 ayetlerini yukarıda yazmışsınız. Plaka tektoniği kuramından kısaca bahsetmek gerek. Dünyada oluşan bu kıtalar yer yüzünde resmen yüzerler. Bu yüzme işlemi milyonlarca yıl sürer. Her yıl Kuzey Anadolu bölgesi 1-2 cm Avrupa yönüne yüzer, Arap levhası Türkiye’nin güneydoğusuna dalar. Milyonlarca yıl sonra İstanbul boğazı kapanacak, Anadolu Avrupa ile birleşecektir. Kızıl Denizi ise yeni bir okyanus oluşumudur. Afrika ile Arabistan coğrafyalarını birbirinden ayıracaktır. Bu ayetleri yabancı bilim insanlarına söylediğimde (ki kendileri ateist) onlar da çok şaşırdılar ve gerçekten mucize olduğunu söylediler. Plaka tektoniği kuramıilk olarak 1780’lerde ortaya atıldı ve 20. yüzyılda kabul gördü. Nedir bu plaka tektoniği? Levhaların (kıta deyin, dağ deyin, levha deyin fark etmez) hareket ettiğini, buna bağlı olarak dağ oluşumunu ve depremlerin bu nedenle oluştuğunu ifade eder.

  Tartışmalarda bakıyorum, dağlar depremleri engeller diyen de var dağlar depremi tetikler diyen de. Bu yanlıştır!
  Plaka tektoniği yani levhaların hareketi depremlere neden olur. Plaka tektoniği aynı zamanda dağları oluşturur. İki levhanın birbirine çarpması ile (orojenez) dağ oluşumu başlar.

  Lütfen 2 satır bilgi edindik diye körü körüne dini savunmayalım ya da dine saldırmayalım. Bu konular inanç meselesidir. Tanrının varlığı da yokluğu da ispat edilemez. Birbirimizin inançlarına saygı duyalım.

 16. kürşat okusun

  Şu kadar bilgiyi haşa Allah yok demeye getirmek içinmi yazdin. Allah var yada yok bilinemez demek zaten Allaha inanmamaktir. O kadar deliller siralamişiz kainat sonradan oluştu big bang ile demişiz. Sonradan oluşan tasarim işidir yani bir var edeni yaratani vardir demişiz. Bu yaratan Allahdir. Sonradan yaratilan kainatin başlangici olduğu için sonuda olacak bunada kiyamet denmiş.
  Yazilarin tamamini okumadan Allah var yada yok bu belirlenemez demek ey inançsizlar bildiğiniz yolda devam edin demektir. Çalişmalarinda başarilar dilemektir. Buda o sözun sahibini küfre düşürür. Gunahi vebali boynuna. Ecnebilerin uyduruk sözlerini birebir doğru kabul ediyorsun. Allah kelamina gelince bu işler doğru yada yalan bilinemezki diyorsun. Öte alemde öğretirler sana doğrumu yanlişmi olduğunu.

 17. sigara içenlere

  Sigara haram diye açik açik yaziyoruz her zaman. Hala haram değil mekruh diyenler var. Neymiş efendim Kurani Kerimde açikça yazmiyormuş bu durum. Hadislerde belirtilmiştir haramlar Kurani kerimde yazanlarla sınırli değildir diye. 40 çeşit hastaliğa ve bunlara bağli ölümlere sebep oluyor sigara ve ana karnindaki bebeği öldürüyor. Peki başka ne yapiyor. Bağimlilik yapiyor. Sigara tiryakisi adam. Ramazanda oruç tuttuğu için sigara içemiyor. Bu sebeplede asabi oluyor. Çikan en ufak bir olumsuz durumda hasmina eline geçen sert cisimlerle saldirip öldurenler çikiyor. Oruçluyken basit sebep ile adam öldürmek ne kadar kötü bir sonuç değilmi. Cehenneme götüren bir sonuç. Sigaraya hala mekruh diyenler onun yol açtiği kotu sonuclari görüyorda haram olabileceğini akledemiyorlarmi. Yazik.

 18. Cervantes Saavedra

  Ateistlerle ilgili anlayamadığım bir nokta var ki şudur : Biz müslümanlar bir kişi dahi inanca kavuşursa kurtuluşa ereceğine ve bir sevaba nail olacağımıza seviniriz, siz neye seviniyorsunuz yada bunca ayartma çabanızın arkasındaki ego nedir? İnanmiyorsan mutlu mesut yaşa kendi dünyanda, dünyada bu kadar başkaca din varken İslam ile alıp veremediğiniz ne gidip budisti, hristiyanı, museviyi ayartmaya çalışın daha kolay, bizden size ekmek zor çıkar “Lekum dinikum veliye din”, size apaçık bir mucize gösterilse de yola gelmezsiniz.

 19. Bir insan

  Muhtemelen Kuran’ı da bir insanın yazdığını düşünüyorsunuzdur. Peki soruyorum: neden o insan bundan 1400 yıl önce insanların ‘hadi canım’ diyeceği şeyler söylesin ki? Güçlü bir Allah profili çizmek için mi? Neden daha kolay kabul edilebilecek şeyler söylememiş? Ayrıca kurandaki bütün bu değişik ifadeler de şansa (!) bakınız ki doğru çıkıyor. Hayır bunlar müslümanların kıvırması değil. Dağların hareket ettiği yazıyor, biz bugün biliyoruz ki dağlar yerle beraber hareket ediyor. Bitkilerin eş olduğu, rüzgarın aşılayıcı olduğu, göklerin ve yerin (evrenin) birleşikken ayrılması, ve daha nice mucize… Bütün bunların en azından sizin açınızdan kıvırılabilecek vaziyette olması size değişik gelmiyor mu? Hadislerdeki saçma dünya balığın üzerindedir, bulaşıcı hastalık yoktur, çekirgeler balığın hapşırığından oluştu gibi ifadelere benzer ifadeler hiç yok Kuranda. Ayrıca kuranı bir insanın yazdığını düşünüyorsanız bazı iddiaları eski Yunan eserlerinden vs. aldığını düşünüyorsunuzdur muhtemelen. Peki Hz. Muhammed nasıl bu eserlerdeki yanlışları ayıkladı da hep doğrularını koydu? Biri 1400 yıl önce dağlar hareket ediyor desin -ki zaten görünüşe bakılırsa hiç de hareket etmiyorlar- bugün siz deyin ki bu mucize değil çünkü orada dağların hareket etmesinden bahsediyor kıtaların değil. Dağ uçacak değil ya. Dağın ayrı bir şekilde hareket ettiğini mi söylemek istiyor size göre? Dağların kıtanın üzerinde yer değiştirdiğini mi söylemek istiyor? Mesela sabah bir kalkmışız dağ yamacındaki ev dağın zıplaması sonucu dağın altında kalmış😀. Bu eleştiri hiç mantıklı değil, inkar etmeye odaklı olduğunuzdan böyle yapıyorsunuz bence.

 20. Ahmet Oktar

  Tektonik değil dünyanın dönmesinden bahsediyor.Bulutlarda dünyada batıdan doğuya yönünde hareket eder.Kuran hem indigi donemin hem simdiki donemin anlayacagi sekildedir.O donemde insanlar daglarin zikrettigini anlarken daha sonra ki cumlede Allah in sanatidir denerek bu hareketin somut oldugu ima edilerek gunumuzede seslenilmistir kendinizi aydın sanmayin pek bir cahilsiniz.

 21. İçlerinden bazıları da seni Kur’an okurken dinlerler, fakat Biz, kalplerine onu zevkiyle anlamalarına engel kabuklar geçirmişizdir. Kulaklarında da bir ağırlık vardır. Bütün mucizeleri görseler de iman etmezler. Hatta sana geldiklerinde, seninle tartışmaya kalkışarak, o hak tanımaz kafirler: «Bu, eskilerin masallarından başka birşey değildir.» derler.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Log Out / Değiştir )

Connecting to %s