Kur’an’ın Olmayan Mucizeleri: Dağların Hareket Etmesi Mucizesi(!)

Standart

Bir diğer Kur’an mucizemiz; dağların hareket ettiği ve Kur’an’da bunun 1400 sene öncesinden bildirilmesi. Tabiki vazgeçilmez cümlemiz bilimin bunu yakın bir zamanda keşfetmiş olması.
Gelelim mucizenin ayrıntılarına ve Kur’an’daki ilgili ayetine;

Dağları görürsün, onları hareketsiz sanırsın. Halbuki onlar bulutların geçişi gibi hareket ederler. Bunu, her şeyi sağlam ve yerli yerince yapan Allah yapmıştır. Şüphesiz O yaptıklarınızdan hakkıyla haberdardır.’(Neml Suresi,88.Ayet)

(Not: Ayet diyanetin sitesinden alınmıştır.)


Bu ayette ki ‘dağların hareket etmesi’ ifadesinden yola çıkıp bilimin yakın zamanlarda keşfetmiş olduğu kıtaların hareket etmesi ve ‘levha teknoniği kuramına bağlarlar.

İlk önce ‘Levha Tektoniği’ nedir,ne değildir onun hakkında bilgi veriyim:

Levha tektoniği, Litosfer’in yapısını ve bu yapının değişimini inceliyen jeoloji dalıdır diyebiliriz. ’Kıtaların kayması’ kuramının gelişmesi sonucu oluşmuştur.

Kurama göre başlangıçta ‘pangea’ denilen tek bir kıta vardı sonradan parçalarak ayrıldı ve ayrılma devam etti ve günümüzdeki kıtların şekli oluştu.

Şimdi dağların hareket etmesiyle ne alakası var yada yok onun üzerinde duralım:

Yukarıda bahsetmiş olduğum üzere ‘kıtaların kayması kuramı’ kıtalarla alakalıdır. Dağlar ile alakası yoktur. Dağların hareket ettiğini söylemez.

Ama müslümanlar şöyle düşünüyor:

Kıtalar hareket ediyor evet, ama dağlarda kıtaların üstünde olduğundan; dağlarda kıtalarla birlikte hareket etmekte, ondan dolayı bu bir kur’an mucizesidir.


Düşünceleri tamamen budur. Başka artısı eksisi dahi yoktur. Dağların kıtaların üstünde yer alması dolayısıyla, kıtalar hareket ettikçe dağlarında hareket ettiğini söylüyorlar. Belkide Kur’an’ın bir yanlışını örtme çabasıdır ki bence öyle!

Kur’an’a göre doğrudan dağlar hareket ediyor. Kıtaların hareket ettiğinden bahsetmiyor Kur’an. Dolayısıyla Kur’an’ın bir yanlışı ortaya çıkıyor. Tabi bunu müslümanlar tefsirler ve daha başka kıvırtma yollarıyla ört-bas etmek istiyorlar. Bana göre ki gerçek bu; mucizeperest müslümanların Kur’an’daki yanlış ve çelişkili bilgilerden mucize çıkartma amacıda budur.

Bir şeyin dolaylı ve doğrudan hareket etmesi farklıdır. Ben size; ’beni duruyor sanıyorsunuz oysaki ben topaç gibi dönmekteyim’ desem. Bu cümlemden ne anlarsınız ?

Bir mantık hatası vardır. Ben sabit olduğum halde döndüğümü iddia ediyorsam ve bu gerçeklerle yanlışlanıyor ve çelişiyorsa o halde benim iddiam yalandır/yanlıştır.

Ben size açıklama yapmasam ve birileri kalkıp desem ki;
O kişi öyle demek istemedi(nerden biliyorsa,avukatım ya), o aslında dünyanın döndüğünü ve o sebeple dolaylı olarak kendininde döndüğünü iddia ediyor dese ve aslında bu onun bilge olduguna bir mucizedir dese ne dersiniz?

Ben ne diyeceğinizi söyleyim;  ‘Eğer gerçekten bilge olsaydı, sen onun yerine ‘aslında öyle demek istiyorda,böyle demiş’ demezdin. Ayırca gerçekten bilge olsaydı; Dünya’nın döndüğünü doğrudan söyler bu sebeple bilimle çelişmezdi.’ Derdiniz.


Sonuç olarak:

1- O halde Allah Kur’an’da bilimle çelişen bir yanlış yapmış mıdır? Evet yapmıştır.

2- Peki Kur’an’ın bu iddiası bir mucize midir yoksa insanlar Kur’an’ın çelişkilerini görmesin diye onları uyutmak için yapılmış bir sahtekarlık mıdır? Evet öyledir.

3- Ortada bir mucize mi vardır yoksa Allah’ın sözlerinde bir tutarsızlık mı?
Elbette bir tutarsızlık vardır.

4- Peki neden halen müslümansın?
Ben cevap veriyim müslüman arkadaşlar yerine; din afyon olduğundan dolayı, Allah ’ın yerine düşünüyorlar. Allah aslında böyle demiş,ş öyle demek istemiş.
Apaçık bir kitap indirdiğini söyleyen bir tanrı, belirsizliğe yol açıyorsa ve indirdiği kitap tutarsızsa o halde öylesi , böylesi yoktur.


Sorgulamalısınız!

Konuyla ilgili kaynaklar:


Levha tektoniği konusunda türkçe wikipedia ; http://tr.wikipedia.org/wiki/Levha_hareketleri
http://www.cografya.gen.tr/egitim/fiziki/levha-tektonigi.htm
http://www.istanbul.edu.tr/yerkure/Jfzlev.htm , http://www.yerbilimleri.com/levha-tektonigi-kurami/

Kur’anda mucize YOKTUR,Kur’anda çelişki ve yanlış ÇOKTUR!

-Okan-

Reklamlar

Kur’an’ın Olmayan Mucizeleri: Dağların Hareket Etmesi Mucizesi(!)’ için 165 yanıt

 1. ismail.

  youtubeda geziniyorum. biryerde cehennemin giriş kapısı şeklinde bir haber sunuluyor. açtım baktım. ruslar 1970de dünyanın en derin çukurunu kazmaya karar veriyorlar. bu iş kola yarımadasında yapılacak. çukur açma işi sondaj yontemiyle başlıyor. 1980 lerin sonuna hatta 1990lara dek devam ediyor bu iş.12000 m derinliği bile aşıyorlar. aletler kırılıyor. yenisi geliyor. 12200 m.ye kadar kazıyorlar. sıcaklık 180 derece olmuş. yine kazıyorlar. bir ara 12226 m de delici matkap boşa dönüyor. yeraltında sıradan bir boşluğa geldiklerini düşünüyorlar. ses kayıt cihazı salıyorlar aşşağıya. cihazı çekip sesleri dinlediklerinde binlerce milyonlarca insanın çığlığına benzeyen uğultular duyuluyor. cihaz arızalı sanıp bakımını yapıyorlar yine salııyorlar yine aynı sesler. kamera salıyorlar aşağıya. meğer toprrak katman aşılmış ateş katmana gelinmiş orada ateşin içinde insan silüetleri ve aralarında dolaştırılan bir ışık hüzmesi varmış. sıcaklık 1200 dereceye çıktığından cihaz 3 dakkada yanmış bu verilerden sonra çukur aceleyle kapatılmış.
  yani büyüklerimizin dediği gibi cehenem yerin altındaymış.
  erdem çetinkayanin bilim dine secde etti adlı birsaat 45 dakkalık videosunda deliller sunularak güneşin cehennem olduğu vakti saati gelince dünyayı yutacağı açıklanıyor. bu bilgi yanlışmıı hayır buda doğru. ateşin olduğu her yer cehenneme aday. cennet nerede o zaman. ahret yurdunda demiştik. kıyamet kopup samanyolu galaksisi hatta kainat karadeliklerin ötesine alındığında cennete ve asıl büyük cehennemin olduğu ahret yurduna varılacak. cennet ve cehennem birrbirini görecek. cehhennem denizine atılan bazı kimseler 70 sene boyunca düşmeye devam edecek.
  bu arada önüme yabancı bir yazı düştü.. kabul et ve kapat denen nedir bilmeden kapattım..zarar görmem inşallah..

 2. ismail.

  geçen haftadaki bir yazımızda büyü işinden öylesine bahsetmiş sanki över gibi yapmıştık. geçen günlerde ankarada kadın medyumun birisi dini söylemleride kullanarak milleti büyük miktarlarda dolandırmış, yapılan şikayetler üzerine yakalanarak cezaevine gönderildi. biz böylelerine alet olmamak adına tesbitlerimizi yazalım.
  büyünün rahmanisi sevdalanmak yani karşı cinse hayran kalmak demiştik daha evvel. engellenince kara sevdaya dönüşür. yatak yorgan yatırır bazen ölümle bile sonuçlanır bu durum .sebep olan öldürür oldurmaz zalim deli bunu kendinden bilmezde karşı taraf büyü yaptı der.
  şeytani kısmına bakalım. benim cinlerim var bu durumları çözerim diyen şarlatanın birisi bu tür derde düşmüş insanları yalan vaadllerle soyduğuna bakar.
  bu kimseler öyle düzenbazdırki her şeye çare ve çözümleri olduğunu söylerler. bir geçimsizlik sebebiyle kendilerine başvurana senin kızına filanca şöyle yapıp böyle etmiş diyerek yalanlarıyla kişiyi suçsuz insanın katili bile yapabilirler.
  geçenlerde köylerde kanserden birisi öldü. sağ fakat hasta iken bakımcıya gitmişler kaynanası büyü yapıp hasta etmiş demiş… güya kaynanası sabunu okutup iğneletip içi su dolu kuyuya atmış sabun eridikçe bu erirmiş sabun bitincede ölürmüş. peki doğrumu hayır.
  ben biliyorum o hasta gençken doğru durmuyordu. o zamanki cehaletleri 30 yılı aşan bir zaman sonra kanser olarak çıktı karşısına. bikaç kişi daha biliyorum böyle.
  büyücülük fitneye ssebep olma yalanllarla insanı soyma sanaatıdır. kimse kannmasın bunlara.
  büyü yokmu diyeceğiz bu durumda.görüldüğü üzere uygulamada var hemde dünyanın her yerinde. bunlarda imtihan meselesi. böyle şeyler dakka dukka olabilir. islam doğru.

 3. ismail.

  birde tılsıma inananlar var.. ondanda bahsedelim kısaca. okunmuş bir hayvan tılsımlanır bir mağaradaki defineye bekçi olur mağarada saklı altınları yüzlerce binlerce sene bekler tılsım bozulmadıkça o altınlara hiç kimse dokunamazmış. hatta eskiden gebze taşköprü köyleri civarında içi altın dolu mağara bulmuş adamın birisi. birazını üzerine almmış. mağaranın tılsımı olan azman bir köpek altınları adama zorla bıraktırmış. adam gelip köyüne haber veriyor mağranın olduğu yeere geliyorlar bu seferde mağara kayıp. ne bu defineci yalanı.
  1930lara doğru meydana gelen bir olayı dedeme anlatmışlar oda bana anlatmıştı. 3 kişilik gurup yukarı herekeye gitmişler gavur mezarından altın çıkartmaya. saatlerce kazma kürek çalıştıkları halde topraktan bir parçacık bile koparamamışlar. gece yarısı üzerlerine deve kadar bişey saldırmış. aralarından birisine vurup öldürmüş. bunlarda kaçmış. meğer o şey definenin tılsımıymış. bakımcıya bakıtmışlar o tılsım pire çıkmış.
  tabiiki buda yalan. muhtemelen o ikisi başka bir sebepten o adamı dağ başında öldürüp aradan zaman geçince arkasından böyle bir masal uydurdular.
  islam ile dini olay gibi gösterilen hurafeci masallarını birbirinden ayırmak o kadarda zor değil.

 4. ismail.

  youtubede hidayet erenlerinde var. rus maksiim. dinlerde açık arar genelde galip gelirmiş. rusya için büyük tehlike olarak gördüğü islam dinindede açıklar aramış senelerce. kurguladığı sorularla islamı yenerek kendince elemine etmeye uğraşırmış. ama islam aradığım bütün soruların cevabını hakkıyla verdi. ben yenildim diyor. yenildiğime göre islam gerçeğini görmezden gelemezdim. bağlı bulunduğum örgüt islam düşmanıydı yani bu sebeple öldürülebilirdim. buna rağmen vicdanımın sesini dinleyerek islam dinine girdim ve selman adını aldım diyor.
  hani cehennemin kapısıda denen rusyadaki kola derin çukurunu konu alan yazımızda 12226 m. yerin altındaki ateş tabakasından gelen toplu bağırtı seslerini profesör dimitri azakov?a dinletmişler eğer ateist olmasaydım bu seslerin cehennemde bağrışan insan sesleri olduğunu söylerdim demiş. buda demek oluyorki ateizm islam üstün gelsede onu bile bile inkar etmek demektir. yoksa biz burada senelerdir ateizmin karşısında galip geldiğimizin farkındayız.

 5. ismail.

  nazarın varlığına pek çok kimse inanmaz. peki dinen nazar varmıdır evet vardır. peki izahını nasıl yapacağız. şer içeren bakış ve karşı tarafın bu durumu anında algılayıp psiklojik olarak rahatsızlık veren bir etkinin altına girmesi olayı. mesela bir genç bir kıza bakışlarını dikerek ah şununla bir evlenebilsem diye iç geçiriyor. kız bu durumu farkediyor ve o genç kendisini sanki vurup yere devirecekmiş gibi yıkıcı bir etkinin altına giriyor.bakarsan erkeğin düşüncesi iyi ama kendisi çok kötü birisi. kızın akli melekeleri bu durumu saniyeden bile kısa bir sürede okuyor ve anında korku alarmı veriyor. mesela kıza gözlerini dikip bakan o gencin annesi ve oda çok kötü birisi. kız yine algılıyor. bunun din ile ne alakası var açıklayalım.. akli melekelerimiz bizi koruyan melekler ve anlayan için uyarı Allahtan.. günahkar kimselerin akli melekeleri örtülü olabiliyor. onlar aynı etki altında kalmıyor. yani onlardan koruma kalkmış oluyor.

 6. ismail.

  (Haşşa) Allaahh yok diin yyalan adlı youutube sayfasına girdim. İnsan 100 bin yılllkmış. Allah 2000 yıllık. ate mehmet türkkan 1979da insanı 9-10bin yıl önceye dayandırıyordu. 40 yıl olmadan 100bini nasıl bulmuş. 200bin,3-5-7 milyon diyenlerde var. hangine inanalim. Allah inancı için 2000-2500 yıllık demek kasten çarpıtmadır. nuh tufanı bilimsel olarak ispatlandı. trt m.ö. 5650 lere tarihlendiriyor. 3 dininde inandığı ibrahim peygamber için en yakın 4000 yada 4500 yıllık tarih veriliyor. musa asm bile 3330yıl öncesi doğmuş. 2500-5000 ve daha eski yıllara ait peygamber mezarları duruyor.
  evren çok büyükmüş neden sadece dünyada hayat varmış. gezdinmi bütün evreni. sen uyduruyorsun öyle olduğunu. halbuki yerde ve gökte ne varsa Allahı hamd ile tesbih eder.
  sürekli gözetleyen bir Allah inancı saçmaymış. internette var kimse görmedi deyip taciz edenleri çalanları. bide bakıyorlar kameralar görmüş. elektriktir. Allahın Kuranda kendi tarifini yaptığı ayet tamda böyledir. bunlar Allahtandır uydularıda unutma. eskiden kırsalda kalıyordu köydeki evimiz. bahçede hamakta yatıyorum. burada kim göebilir beni diye düşündüm. uydu bile yok ozamanlar. ama her taraf ateş böceğiydi. ne olacak. Allah yaratmış onlarında görmesi kaydetmesidir. anlayana. hiçbişey olmasa Allah yine görür. bizim kendi hafızamız bile Allaha delil.
  dünyada ilk başta 1 milyon canlı türü varmış şimdi niye 50binmiş. sayıptamı söylüyor. atıyor. söyle diyelim. 1830 larda dünyada 1 milyar insan vardı şimdi niye 7.75 milyar. kaybolanlar tüketilmiş olmasın.
  dünyanın 5te birinde hayat olduğnu iddia eden ate denizlerde hayat yokmu. çöllerde bile var.
  65 milyon yıl önce dinazorlar varmış göktaşı düşmüş uokolmuşlar. hatta dünyada yaşam yokolmuş. karada yokkoldu diyelim. denizlercduruyor.hem dinazor hem insan ayakizlerinin yanyana olduğu yerlr var. dinazorları belkide insanlar yoketti. göktaşı çarpmışta hayat bitmişde masal bunlar. kaçsefer atom bomdası patladı ne oldu dünyaya (Devam edecek)

 7. ismail.

  güneşş dünyaya 1mm. uzak olsa donar 1mmyakın olsaa yanarmışız. Kuran demiyor bunu. yörüngedir kasıt. yörüngeden sapma olsa bu sapma sürekli büyür ve denge bozulmuş olur. buda herşeyin bozulması demek.
  deprem tsunami sel baskınları ve yannardağ patlamalarının bugün bilim sırlarını çözmüş evvelce tanrıya bağlanırmıış. Allah sebeplere bağlamış sadece bunu anlıyorsun.yine Allahın emriyle. yağmuru bilim yağdırmıyor yanardağı patlatamıyor. deprem ve tsunami yapamıyor. insanın maymuunaatadann ggeldi hikayesi 90-100yıl önce ssaddece maymundan geldik deniyordu sonradan kıvıırdınız. çamurdan gelmek saçma değilmi. ölünce toprağa dönüyoruz.
  500yıl önce dünyanın düzlüğüne inanılıyormuş. kuran 1400yıl önce biruni 1000küsür yıl önce dünya yuvarlak diyor.
  inanmayanlar bişeye tapmazmış. sayim taptıklarınızı içkiye. intternette deniyyor sürekli içiyorlar diye. 1984 te özal kahvelerde içkiyi yasaklıyacak oldu keşler ayaklandı. k.evrene tonlarca faks çekildi.
  heykellere 2013 te erdoğan taptığınıza sehven ayyaş dfmiş bulundu. 3 milyon kişi ayaklandı.
  A.kutlu videolarında var evlerden dağlara atılan hayvanlarda aids varmış. biyerlere kapatılıp becerilmeyen böyle hasta olmaz. ateler böyle diyemem ama böyle yapan inanmaz diyebilirim.
  sayalımmı daha. Allah cinayetlere soygunlara tecavüzlere neden engel olmuyormuş. cehennem ne işe yarayacak ozaman.yakalanan perişan olan okadar çokki.
  din fakirlere avuntuymuş. genellemiyorum. inanmayanlar toplu olarak çaldığından inananlar fakir. kişi inanıyor yine çalıyorsa var böyleleride boşuna inanıyor kendini ve milleti kandırıyor. hırsızlığı inancının önüne geçer.
  atelerin sıkışınca Allaha dua etmesini bizim çaresizliğimiz ve buyüzden ettiğimiz dualar Allahın var olduğunu gösttermez diyorlar. dötü düze çıkardımmı döneklik ederiz demektir bu.devam edecek

  • ismail.

   youtubede bir video düştü önüme. hindistanda 2 yavru köpek kuru bir kuyuya düşüyor. orada bir kobra yılanı var. zarar vermiyor yavrulara. habere güya koruyor onları başlarında bekçilik yaparak. durum böylemi. değil. peki nasıl açıklayalım. yılan düşmüş kuyuya çıkamıyor. yavru köpeklerde düşmüş onlarda çıkamıyor. kobra biliyor yavru köpeklerin kendisine zarar veremiyeceğini. köpekleri neden sokup öldürmüyor. kendiside zavallı durumda. insanların kendisini bulup kurtarmalarına muhtaç. köpekleri öldürürse kaçacak yeri yok insanlar bulunca öldürdüğü köpekler sebebiyle kendisini kurtarmaz öldürür korkusu. yılan kuyu dışında olsa kendisine çok yakın duran bu yavruları sokup öldürür bir gören insan müdahele etse onu bile öldürmek için hamleler yapar sonrada çekip gider.
   bunu ne diye yazdım. hani ate kendi itiraf ediyor sıkışınca (zavallılıktan kurtulmak adına)Allaha dua ederiz. bu durum Allahın varolduğunu göstermez. sıkıntıdan kurtulunca düze çıktığından tanımıyor olmak. şu kobranın durumuna ne kadarda benziyor öyle değilmi.

 8. ismail.

  Allah varmmı müsslümanlara ateist cevaplar youtube sayfasında bu. ate demişki okullarda çocuklarıma din masallarının dayatılmasını bu yüzden okuldan atılmalarını istemiyorum demiş. bide her atenin yaptığı gibi aslım sünni yalanı. sünninin birtekgeri dönülmez günahı olursa dinden döner.
  1908lerden 2008deki ülke sabetaycıların kontrolündeydi. ne zülümler gördü sizinki ve benzerlerinden dindarlar siz ne gördünüzkü. 95 100yıl önce kıyımlar sonrasında zulümler hep islama karşıydı.
  cinsan cennetten neden kovuldu. yasağa uymadı. denenip hakedenin girmesi gerekliliği oluştu.Allah cennet cehennemlikleri önceden bilmiyormu neden deniyor. ilmi gereği biliyor. ama delillenmesi lazım.
  afrikadaki açlıktan ölenleri görüyor. çalanlar yüzünden olluuyor. açlar cennete çalanlar cehenneme. afrikaya yardım ençokta ülkemiz eliyle oluyor.
  depremde yakınları ölenler Allah inancını kaybetmez. iyi olup felakette ölenler cennete.
  örnek gösterilen ayetlerin defalarca cevabını verdik. ara bul heryerde var cevabı.
  Kuranda birkaç değil yüzlerce mucize var yazdık. daha başka ne ddeliller yazdık. evrenin zaman olarak başlangıcının olması bigbangın düzenli patlaması bir düzenleyen olduğunu gösterir buda Allahtır.
  ezanda açan çiçek bile Allahın delilidir. inkar bilerektir.
  yok tevrat neden korunamaış incil neden korunamamış. şeytanlara bozmak serbest cehenneme gitsinler diye. yeni uyarıcı peygamberle din yenilenmiş.
  siz inaançsızlığı. her aldattığınızın ve kıyamete kadar soyunuzdan gelenlerin günahınıda yüklenip öyle gireceksiniz cehenneme. keşke bilseniz.

 9. ismail.

  ateizm derneği başkanının youtubedaki konuşmasını dinledim. okullarda din derslerinin zorunlu olmasından sünni islam olmasından ve besmele ile başlamasından rahatsız. din eğitiminin 16 yaşında başlamasını istiyor. kişi bütün ateist öğretileri almış olacak o zamana dek. 15yaşından sonra kimse namaza başlamaz oda biliyor bunu. amaç bu zaten. başkan ateist olduğunu söylemesine rağmen alevi inancını destekleyen açıklamalar yaparak ateizmi sünni islam dejenere olsun diye kimlerin desteklediğini anlaştırıyor. ateizmin tarifinin din kitaplarında Allahı inkar eden şeklinde geçmesini varda bizmi inanmıyoruz diyerek açıklıyor.
  evet varda onlar inkar ediyor. görülmüyormuş, neden görülmediğini, görülemez bilinemez denen neleri biz buraya göstererek koymuşken hala haşa Allah yok ısrarları hangi amaca hizmet ediyor.
  bakın internette var fransız johenn ateist anne babadan geliyor. bulmuş Allahın varlığını ve müslüman olarak amin adını almış. sizin yok dediklerinizi dünya gözüyle değil ama kalp gözüyle görmüş. kalpteki Allah yazısı bunun içindir. fransız misyoner var islama geçip ammar alan. papazlar var.
  hani diyor ya ateler müslüman olmayan ülkede doğsaydın ne olacaktın diye. avrupada amerikada milyonlarca müslüman var. onbinlerce insan islama geçti. peki geçmeyenler neden geçmiyorun cevabını hristiyan yada ate iken müslüman olan bir rus kadın veriyor. rusyada ve batıda islam doğru fakat zor diyen okadar çokmuşki. rahat ve özgür yaşamak adına islama geçmiyorlarmış. batı ülkeleri millet uyanacak korkusuyla okullarında islamı öğretemiyor. islama geçişi önleme adına terör dini iftirası atıyor. hristiyanlık ve yahudilik el birliğiyle islamı yok etmeye çalışıyor. türkiyedeki inançsızlar isteyerek yada istemeyerek bu amaca hizmet etmiş oluyorlar.

 10. .....

  yusuf kavaklı hoca bugün tv kanallarından birinde dövme konusunu ele aldı.hadise göre yapana yaptırana lanet eder dedi ve ilave etti bazı aklıevveller gusle engeldir diyorlar uydurmadır dedi. altına su geçirmezse öyledir. yoksa ne diye lanetlik. kişi bilmiyordu yaptırdı silinebiliyor diyorlar. sildirsin. minibüste gidiyoruz. adam koluna kartal dövmesi yaptırmış baktığımı görünce güzelmi dedi. çok günahmış dedim. buna benzemez ne günahlar var dedi. bilerek yaptırmış.
  trt belgesele denk geldim kanalları dolaşırkenbatı ülkelerinde hayvan korkusu olanları zorla hayvanlara alıştırıyorlar bişey yapmaz deyip. kadınları köpeklere alıştırıyorlardı. korkan el sürmeyen kadınlar bembeyaz. alışık olup onlarıda hayvanlara alıştırmaya çalışanlar sapsarı. yani mikrrop yuvası. aradaki farkı göremiyorlar. o hayvanlar bok bulsun bok yiyiyor.ne olacak diyene başka belgeselde gösterdi kurtların yanına gelen bir köpeğin dışkısını yiyen kurdu titreme aldı. avlanamaz oldu ve bikaç gün içinde öldü. evde hayvan besleyenler kansere yakalanıyor diyoruz. bildiğim bir olay var. adam köyde köpek besliyor bahçeyegiderken onuda alırmış traktöre. köpeğin nefesi yolda yüzüne vururmuş. o adam kanserden öldü. dövmeden 1000 kat ağır bu durum. dinimiz yasaklıyor. çok kimse evine hayvan tıkıyor hocalar uyarmıyor.
  şarkı türkü telefon bilgisayara aşırı bağımlılık Allahıanmaktan ibadetlerden alı koyan şeytan tuzakları. hocalar bu konuda hiçkimseyi uyarmıyor. işlerine gelmiyor. nabza göre şerbet verip şirin görünmek adına işlerine geldiği gibi konuşuyorlar..

 11. Dağlar aslında kuranda sabittir neml suresinde 86 ayetinde kıyametten bahseder kıyamet sahnesidir dağların yürümesi olayı. Zaten müslümanlar kurandaki herşeye bilimsel bir maske takarlar. Kuranda dünya düzdür, zaten bilime oldukça ters bir kitap. İçinde kölelik cariyelik olan kitap Tanrı sözü olamaz. Dağların tamamen sabit olması da aşırı hareketli olmasida bilime terstir sadece kıvranıyorlar. Ben de kendi çapımda bu konularla ilgili youtube videoları yapıyorum.

  Web siten güzelmiş başarılar.

 12. ismail

  gül senin tanrı demenden kızıl olduğun belli zatenbiz herşeyin cevabını verdik. gizli din sahipleri islama kin ve garezleri olduğu için inanmazlar. siz dağları sabit sanırsınız onlar bulutlar gibi geçip gider. kıyamet kopunca çocuklar ak saçlı ihtiyara dönecek. yüklü kadınlar düşük yapacak. dağları kim düşünür öyle bir durumda. kıyamette dağlar dağılıp gidecek. ama oradaki ayet dünyanın döndüğünü söylüyor. sen kıvırıyorsun. biruni yaklaşık 1000 yılında dünyanın döndüğünü buldum diyor. alimler kuranda zaten yazıyor deyip bu ayeti gösteriyorlar.
  kölelik cariyelikle ilgili onlarca kere açıklama yaptık. savaş esirliğinden gelir. düşman islama uyguluyor mecburen islamda onlara. Kuranda dünya düzdür karalar öyle çok engebeli değil üzerinde yaşanabilir olarak alırsan bu manada düz. vasiyalar fransadan koreye dek gidebiliyorsa düzdür.
  bilim adamları dünyanın ayın güneşin döndüğünü kainatın genişlediğini kurandan öğrendi. doğru kabul ettiler. sonraki araştırmalar bu doğruluğu teyid etti…
  vatikan görevliside ermeni patriğide açıkladı hz muhammed peygamber ama bizim dinimiz başka diye.yahudilerin ağlama duvarında okuduğu duada muhammed ismi geçiyor. onlarda senin gibi bilerek inkar ediyor.

 13. ismail

  haberlerde söyledi. bir yavru köpeğin 4 bacağını bir kuyruğunu kesmişler hayvan ölmüş. bu sebeple hayvanlara işkence edenlere seçimden sonra hapis cezası gelecekmiş. tabiiki hayvan katliamı yanlış ama devlet deli dumrul kanunlarıyla yönetilemez. köpek 9 doğuruyor 3ünü yiyiyor ona kaç yıl hapis verilecek. erkek kedi açsa bulduğu yavru kedileri yer. köpekler kedi tutsa öldürüyor kedide güvercin tutsa.
  hayvana işkennceyi savunmuyoruz ama bu işi 10-15 yaş arası çocuklar yapar. bunlarımı tıkacaksınız hapse. yetişkinin ne işi olur böyle şeyle. haydi vurdu biri sokak hayvanina öldü hayvan. adama verdin 3 sene hapis. hayvanin değeri 300 lira adamı geçtik geride kalan ailesinin çektiği ceza kaçbinliralık. kısırlaştırmakda başka türlü öldürmek demiştik.
  ağaçdan düşmüş saksağan yavru daha. elime aldımyuvasını nasıl bulabilirim derken elimde öldü. benmi öldürmüş oldum. hayvanlar tek başına küçük çocuk bulsalar öldürüveriyorlar. yaydıkları hastalıklarlada yetişkinleri. erken ölümler genelde bu sebeple oluyor. köpekten at tepmesinden sebep ölen insan dolu.zaten hayvanların ömrü 3-4 yılı zor buluyor.

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google+ fotoğrafı

Google+ hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

w

Connecting to %s